Достапни линкови

Нови смртни случаи од колера во Хаити


Бројот на починати од колера во Хаити се искачи на 1600 лица, соопштија од Министерството за здравство во земјата. До сега се регистрирани 69 776 случаи на заболени од оваа болест а властите стравуваат дека бројот ќе расте. На над 30 000 лица им била потребна хоспитализација откако избила епидемијата.
XS
SM
MD
LG