Достапни линкови

Во Приштина промовиран автопат Приштина - Скопје


Во Приштина денеска министерот за транспорт на Косово Фатмир Лимај го промовираше проектот за изградба на автопат Приштина – Скопје.
Лимај рече дека автпопатот ке биде долг 55 километри од Приштина до границата со Македонија. Автопатот ќе биде граден на сосема нова траса од сегашната, а проектот е дело на француска компанија Егис Бцеом Интренационале.
XS
SM
MD
LG