Достапни линкови

Малики повика на национално единство


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики денеска повика на национално единство. Во својот говор по преземањето на мандатот за формирање на нова влада тој изјави тоа нема да биде лесно со оглед на околностите во кои се наоѓа Ирак.
XS
SM
MD
LG