Достапни линкови

Јужнокорејскиот министер за одбрана поднесе оставка


Јужнокорејскиот министер за одбрана Ким Тае Јунг денеска поднесе оставка поради жестоките критики за начинот на кој Сеул одговорил на севернокорејскиот напад.
Претседателот Ли Мјунг Бак ја прифати оставката на министерот.
Пред два дена Северна Кореја истрела неколку ракети врз Јужна Кореја при што загинаа 4 лица, а 18 се ранети.
XS
SM
MD
LG