Достапни линкови

Самит на Шангајската организација за соработка


На самитот на Шангајската организација за соработка во Душанбе, премиерите се согласиле да ги подобрат односите меѓу нив. Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека на самитот предложиле создавање на стратегија со дефинирани чекори со кои ќе се подобри трговската и економската соработка. Главни теми на состанокот биле Авганистан, антитероризмот, борба против трговијата со дрога и буџетски прашања
XS
SM
MD
LG