Достапни линкови

Индија тестира ,,нуклеарен“ проектил


Индија денеска, како дел од воените вежби, успешно тестирала балистички проектил од типот ,,Агни 1,, што може да носи нуклеарни боеви глави, соопшти министерството за одбрана. Се прецизира дека официјален Њу Делхи за тестот претходно го информирал Пакистан, земја која исто така поседува нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG