Достапни линкови

Кина загрижена од воените вежби на САД и Јужна Кореа


Кина денеска изрази загриженост околу плановите за заеднички американско јужнокорејски воени вежби по нападите што пред два дена ги изведе Северна Кореа врз еден јужнокорејски остров. ,,Ние сме против секој акт со кој се нарушуваат мирот и стабилноста на Полустровот,, изјави портпаролот на кинеското министерство за надворешни работи Хонг Леи.
XS
SM
MD
LG