Достапни линкови

САД загрижени по најавите за нови објави на Викиликс


САД се загрижени поради најавеното објавување на американските дипломатски депеши на интернет страницата Викиликс, изјави портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули. Тој оцени дека таквата постапка би била штетна за националната безбедност на САД. Тој рече дека не знае што ќе биде објавено, но оти знае дека Викиликс поседува депеши од Стејт департментот.
XS
SM
MD
LG