Достапни линкови

Обама не размислува да се соочи со Пејлин на следните избори


Американскиот претседател Барак Обама вели дека не размислува за можноста на претседателските избори во 2012-та да се соочи со Сара Пејлин. Во интервју за Еј Би Си Обама изјави дека ги почитува политичките вештини на Пејлин, но дека сепак повеќето од своето време го поминува обидувајќи се да биде "најдобар можен претседател ". Пејлин, на изборите во 2008 година беше кандидат за заменик претседател од Републиканската партија. Таа изјави дека размислува да се кандидира на изборите во 2012 година и дека верува оти може да го победи Обама.
XS
SM
MD
LG