Достапни линкови

Шефот на ЕУЛЕКС задоволен од средбите во Белград


Мисијата на Европската Унија во Косово соопшти дека средбите шефот на ЕУЛЕКС Хавиер де Марнак ги оддржа во Белград со српски и европски претставници биле од голема корист. Марнак изјави дека ЕУЛЕКС ќе ги зголеми своите активности и присуство во Северно Косово. Тој додаде дека е потребна отворена комуникација за полесно практично решавање на прашањата во врска со владеење на правото и избегнување на недоразбирања.
XS
SM
MD
LG