Достапни линкови

Србија и Хрватска решиле многу отворени прашања


Хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ и неговиот српски колега Борис Тадиќ по денешната средба во Загреб изјавија дека се решени многу отворени прашања меѓу двете земји. Сепак како приоритет од нерешените е прашањето за исчезнатите лица Тадиќ изјави дека без решавање на меѓунационалните односи и економска соработка нема напредок за двете земји. Предвидено е денеска Тадиќ да се сретне со хрватската премиерка Јадранка Косор.
XS
SM
MD
LG