Достапни линкови

Вооружени инциденти во Ирак,8 мртви


Ирачките власти соопштија дека најмалку 8 луѓе загинаа, а 10-тина се ранети при неколку вооружени инциденти денеска во Ирак. Според новинската агенција Асошиетед прес неколкумина од загинатите се членови на организацијата наречена „ Синови на Ирак“ која се бори против Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG