Достапни линкови

Вооружен инцидент во Скопје, еден човек е ранет


При вооружен инцидент денеска во Скопје ранет е еден човек. Ранетиот е пренесен во градската болница а секторот за внатрешни работи соопшти дека презема мерки за пронаоѓање на сторителот. Инцидентот се случил во Маџир маало кога непознат сторител пукал со пиштол кон човекот со кого се расправал и го ранил, по што побегнал.
XS
SM
MD
LG