Достапни линкови

Насилни протести во Египет, едно лице загина


Египетската полиција соопшти дека најмалку едно лице загинало а над 25 се повредени при судир на демонстрантите со полицијата за време на денешните протести во Каиро. Во соопштението е наведено дека се уапсени 85 демонстранти. Протестите настанале откако полицијата сопрела изградба на црква тврдејќи дека христијанската заедница ја злоупотребила дозволата за градба.
XS
SM
MD
LG