Достапни линкови

Таџикистан - највисок јарбол во светот


Таџикистан соопшти дека гради највисок јарбол во светот. Јарболот ќе биде поставен во центарот на Душанбе и ќе биде висок 165 метри. Моментално, највисокиот јарбол во светот е во Туркменистан и има 133 метри.
XS
SM
MD
LG