Достапни линкови

Сите 29 рудари во Нов Зеланд, загинале


Сите 29-мина рудари, кои беа затрупани во рудник во Нов Зеланд од петокот, по втората силна експлозија, загинале, соопшти полицијата. Премиерот Џон Кеј оцени дека станува збор за национална трагедија. Не е познато што ја предизвика првата експлозија во петокот, кога беа затрупани рударите.
XS
SM
MD
LG