Достапни линкови

Убиени 16 милитанти во Авганистан


Авганистански претставници соопштија дека во два воздушни напади во изминативе денови, биле убиени 16 бунтовници. Најголемиот дел од убиените милитанти биле собрани на состанок на еден пазар во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG