Достапни линкови

Српскиот претседател во посета на Хрватска


Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска ја започнува дводневната посета на Хрватска. За време на првиот ден Тадиќ ќе се сретне со својот хрватски колега Иво Јосиповиќ, премиерката Јадранка Косор и претседателот на хрватскиот Сабор Лука Бебиќ, како и со претставници на српското малцинство во Хрватска.
XS
SM
MD
LG