Достапни линкови

Лига на шампиони- резултати


Во синоќешните натпревари од Лигата на шампиони во фудбал постигнати се следните резултати:
Спартак Москва- Марсеј 0:3
Рома- Баерн 3:2
Базел- Клуж 1:0
Ајакс- Реал Мадрид 0:4
Оксер- Милан 0:2
Партизан- Шахтјор 0:3
Челзи- Жилина 2:1
Брага- Арсенал 2:0
Мечевите од другите групи се играат вечер.
XS
SM
MD
LG