Достапни линкови

Војници загинале при воена вежба во Романија


При експлозија на проектил во Романија за време на тактичка вежба на воен полигон загинаа тројца војници, а други тројца се тешко ранети, јавија романските медиуми. Покрената е истрага за тоа како дошло до инцидентот во кој за време на воената вежба била употребувана боева муниција.
XS
SM
MD
LG