Достапни линкови

Нападот на Северна врз Јужна Кореја го потресе светот


Советот за безбедност на Обединетите Нации ќе одржи итен состанок во текот на наредниве два дена поради нападите на Северна врз Јужна Кореја, јави новинската агенција Ројтерс повикувајќи се на француски дипломатски извори. По овој инцидент меѓу Јужна и Северна Кореја акциите на светските берзи забележаа пад.
XS
SM
MD
LG