Достапни линкови

Одреден датумот на кралската британска свадба


Британскиот принц Вилијам и неговата долгодишна девојка Кејт Мидлтон ќе се венчаат на 29 април наредната година во Лондон. Според тредицијата британското кралство сите свечености ги оддржува во илјада години старата црква Вестминистер во центарот на Лондон. Британското кралство соопшти дека заедно со семејството на девојката дека ќе ги платат сите трошоци околу венчавката.
XS
SM
MD
LG