Достапни линкови

Бројот на загинати во човечко стампедо во пораст


Речиси 380 луѓе загинаа и уште толку се повредени во човечко стампедо на фестивал за празникот на водата во главниот град на Камбоџа. Премиерот Хин Сен изјави дека ова е најголемата трагедија која се случила во последниве триесет години во Камбоџа.
XS
SM
MD
LG