Достапни линкови

Уапсени осомничени терористи во Белгија, Германија и Холандија


Белгиските власти соопштија дека во Белгија, Холандија и Германија се уапсени 10 лица осомничени за тероризам. Федералните обвинители соопштија осомничените се уапсени за планирање на терористички напади во Белгија. Уапсените се со белгиска, мароканска, холандска и руска националност и се дел од истрагата против меѓународниот тероризам.
XS
SM
MD
LG