Достапни линкови

Наскоро резултати од авганистанските избори


Авганистанската изборна комисија соопшти дека резултатите од септемвриските избори ќе ги објави во среда. Резултатите од вторите пост талибански парламентарни избори до сега не беа објавени поради истрага за можно фалсификување. Изборната комисија дисквалификува 19 кандидати за пратеници кои претходно беа прогласени за победници.
XS
SM
MD
LG