Достапни линкови

Јужна Кореја ја обвини Северна за кршење на примирје


Соединетите Држави го осудија денешниот ракетен напад на Северна врз Јужна Кореја, а Кина и Русија повикаа на воздржаност на полуостровот. Јужна Кореја ја обвини Северна Кореја дека со денешното ракетирање го крши договорот со кој заврши војната меѓу двете Кореи во 1953 година.
XS
SM
MD
LG