Достапни линкови

Поради страв од бомба затворен аеродром во Норвешка


Норвешката полиција соопшти дека вториот по големина аеродром во Берген е евакуиран поради истрагата врз пакет за кој постои сомневање дека содржи експлозив. По прегледот со скенер, службите се сомневаат дека станува збор за експлозив. Досега никој не е притворен во врска со овој инцидент.
XS
SM
MD
LG