Достапни линкови

Во Скопје регионална конференција на ОБСЕ за судството


Мисијата на ОБСЕ во Скопје денеска и утре организира дводневна регионална конференција за независноста на судството.
Конференцијата ќе ја отворат шефот на Мисијата на ОБСЕ, Амбасадорот Хозе Луис Хереро и претседателот на Здружението на судии, Николчо Николовски.
Настанот, организиран во соработка со Здружението на судии, претставува собир на претставниците на судството од Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Србија и Словенија.
XS
SM
MD
LG