Достапни линкови

Средба на групата на ЕУ за источно партнерство


Денеска во Брисел ќе се одржи средба на Групата на ЕУ за источно партнерство, која се однесува на Азербејџан, Белорусија, Грузија, Ерменија, Молдавија и Украина. На состанокот ќе присуствува високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG