Достапни линкови

Турција со реформите во туризмот почна да заработува добро


Турција очекува годинава да заработи 22,5 милијарди долари од туризам, јавуваат турските медиуми. Според податоците на Светската организација за туризам, минатата година Турција вработила 3,6 милиони лица во туристичкиот сектор и лани заработила 21,2 милијарди долари. Според програмата на Државната агенција за планирање, се очекува наредната година турските приходи од оваа гранка да изнесуваат 23,8 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG