Достапни линкови

Помилување на Азиз, поранешен министер од гарнитурата на Садам Хусеин?


Адвокатите на поранешниот министер за надворешни работи од владината структура на Садам Хусеин, Тарик Азиз денеска ќе барат од претседателот помилување. Адвокатскиот тим соопшти дека тие наместо повлекување на смртната казна која е изречена минатиот месец, ќе бараат помилување.Овој потег следува по барањето на Ватикан и неколку европски земји да се амнестира Азиз, кој е едниствен христијанин во потесниот круг на Садам Хусеин
XS
SM
MD
LG