Достапни линкови

Експлозија во Дагестан


Руските власти соопштија дека во Дагестан еден офицер од Федералните безбедносни сили загинал при експлозија на бомба која била поставена во неговиот автомобил. Дагестан, како дел од рускиот кавкаски регион, секојдневно се соочува со насилство предизвикано од криминални бунтовнички групи инспирирани од сепаратистите од соседна Чеченија.
XS
SM
MD
LG