Достапни линкови

Наумовски: Грција се однесува неевропски


Единствениот проблем кој стои меѓу членството на Македонија во НАТО и почетокот на преговорите со ЕУ е неевропското однесување на една земја членка. Ова го изјави вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски денеска во Скопје.
Тој додаде дека покрај исходот од самиотот на НАТО во Лисабон и независно од она што ќе се случи во декември во Советот на Европа, Македонија ќе продложи со реформите.
XS
SM
MD
LG