Достапни линкови

Роднините на исчезнатите Срби протетираа во БиХ


Роднините за загинатите борци и исчезнати цивили од Република Српска денеска протестираа пред Институтот за исчезнати лица во Бања Лука. Роднините бараат од српските претставници во интитутот да си поднесат оставка затоа што, како што велат, не ги застапуваат доволно интересите на роднините на исчезнатите Срби. Според податоците во последните три години идентификувани се тела на 83 исчезнатите Срби а се трага по уште 1743 лица.
XS
SM
MD
LG