Достапни линкови

Најмалку 2 припадници на НАТО загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека денеска двајца припадници на меѓународната коалиција загинаа при експлозија на бомба во јужниот дел на Авганистан. Алијансата не соопшти повеќе детали за инцидентот и националната припадност на загинатите. Само овој месец загинале вкупно 45 војници на алијансата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG