Достапни линкови

Кинескиот премиер Џиабао во Русија


Кинескиот премиер Вен Џиабао денеска е во Москва на разговори за финализирање на договорот за снабдување на неговата земја со руски гас и за проширување на трговската размена. Аналитичарите велат дека посетата на Вен е уште еден доказ за интензивирање на соработката меѓу двете најрастечки економии во светот.
XS
SM
MD
LG