Достапни линкови

Кина: спасени сите 29 рудари


Спасувачките екипи успеале да ги извлечат живи сите 29 рудари кои биле заглавени во еден кинески рудник за јаглен повеќе од 24 часа. Рударите биле заглавени поради поплавување на дел од рудникот.
XS
SM
MD
LG