Достапни линкови

За албанската опозиција спорно богатството на Мета


Албанската опозиција побара истрага за потеклото на богатството на заменик премиерот и министер за економија и енергетика, Илир Мета. Тие сметаат дека треба да се истражи фактот како Мета занимавајќи се со политика успеал да обезбеди толку големо богатство, кое е поголемо отколку да поседува некој голем бизнис.
XS
SM
MD
LG