Достапни линкови

Авганистан: дисквалификувани 20-на победници на изборите


Авганистанската изборна комисија соопшти дека 21 парламентарен кандидат, кои беа прогласени за победници по прелиминарните резултати од гласањето во септември, се дискфалификувани поради нерегуларности. Еден од членовите на комисијата Ахмед Зиа Рафат изјави дека никој од кандидатите ќе нема право на жалба.
XS
SM
MD
LG