Достапни линкови

Гејтс предупредува на последици ако не се ратификува СТАРТ


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс предупреди дека доколку сенатот не го ратификува нуклеарниот договор со Русија- СТАРТ, земјата ќе се соочи со последици. Според него, ако договорот не успее земјата ќе знае помалку за нуклеарната програма на Русија, бидејќи нема да има инспектори во таа земја, а и соработката меѓу двете држави за важни прашања ќе биде загрозена.
XS
SM
MD
LG