Достапни линкови

Најмалку 6 лица загинале во Пакистан при ракетен напад


Пакистански неименувани претставници на разузнавачките служби изјавија дека најмалку 6 луѓе загинале при ракетен напад врз куќа во северозападниот дел на Пакистан од најверојатно американско беспилотно летало.
Анонимени пакистански официјални извори за новинската агенција Асошиетед пред велат дека тројца од загинатите при ракетниот напад се милитанти, додека останатите се локални жители кои биле во засолништето со нив.
XS
SM
MD
LG