Достапни линкови

Протести против НАТО во Лисабон


Неколку илјади луѓе синоќа во Лисабон, протетстираа против НАТО. Португалската полиција сооопшти дека привела 42 демонстранти .Во рамките на обезбедувањето на Самитот во Лисабон , полицијата спречила во Португалија да влезат над 200 луѓе, со цел да се избегнат можни судири како оние во Стразбур минатата година.
XS
SM
MD
LG