Достапни линкови

Локални избори во Полска


Денеска во Полска ќе се оддржат локални избори. Над 30 милиони луѓе со право на глас ќе бираат градоначалници и советници во речиси 3 илјади општини во Полска. Аналитичарите на овие локални избори гледаат како на тест за парламентраните избори кои треба да се оддржат во есен наредната година.
XS
SM
MD
LG