Достапни линкови

Сообраќајна несреќа во Египет, 8 туристи загинале


Египетските власти соопштија дека денеска загинале 8 туристи, а над 40 се повредени при сообраќајна несреќа во близина на Хургада. Тројца Руси и двајца Украинци се меѓу загинатите туристи, а за останати се уште се утврдени податоците за идентификација. Повредените туристи се префрлени во болница во Каиро.
XS
SM
MD
LG