Достапни линкови

Шефот на ЕУЛЕКС во дводневна посета на Белград


Шефот на мисијата ЕУЛЕК во Косово, Хавиер де Марнак во понеделник во Белград при дводневната посета ќе се сретне со српски владини претставници. ЕУЛЕКС соопшти дека на средбите ќе се разговара за владеење на правото, особено за примената на владењето на правото во Северно Косово.
XS
SM
MD
LG