Достапни линкови

Пакистан го одби САД


Пакистан го одби американското барање за проширување на зоната за ракетни напади врз милитантски цели во земјата.
Потпаролот на пакистанското министертво за надворешни работи, Абдул Басит изјави дека никогаш нема да дозволат Вашингтон да напаѓа во многу населени места. Дневниот весник „ Вашингтон пост“ вчера објави дека САД сака да ја прошири зоната во Пакистан каде што ЦИА ќе може да оперира.
XS
SM
MD
LG