Достапни линкови

Иран кани во посета претставници за човекови права


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун ја поздрави поканата од Иран за посета на шефот за човекови права на светската организација. Техеран ја упати поканата само еден ден откако комитетот за човекови права на Обединетите Нации го критикуваше Иран, особено за казните како каменување и ампутации.
XS
SM
MD
LG