Достапни линкови

Грчките напори за надминување на кризата според планот


Извршниот директор на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Строс Кан денеска во Берлин изјави дека напорите за надминување на грчката криза со буџетскиот дефицит се одвиваат според планот. Грција е под строго набљудување, со цел да се гарантира дека ги исполнува условите за спасувачкиот кредит од 110 милијарди евра, одобрен од ММФ и земјите од еврозоната.
XS
SM
MD
LG