Достапни линкови

Уште 2 српски листи пријавени за изборите на Косово


Централаната изборна Комисија на Косово објави дека уште три Српски и една Црногорска листа кандидати се пријавени за парламентарните избори на 12 декември.
Вчера беа потврдени 6 листи на србите од Косово за престојните избори.
XS
SM
MD
LG