Достапни линкови

Иранските власти ослободиле 2 жени притворени минатата недела


Иранските власти ослободиле 2 жени од 5 те затворени лица минатата недела поради наводна закана за безбедноста, јави опозициски интернет сајт. Другите тројца, еден маж и две жени, и натаму се во затвор.
Некои од нив се познати како активисти за човекови права.
XS
SM
MD
LG